Homeopata - Irydolog mgr Mieczysław Wiktor

Porady

Podstawowe zasady stosowania preparatów homeosan:

  • przyjmuj lek według wskazań ponieważ brak systematyczności może wpłynąć na skutek terapii - przeważnie trzy razy dziennie (w ostrych stanach zaleca się przez pierwszy dzień przyjmować lek częściej - nawet co 2-3 godziny, a w miarę poprawy zwiększyć odstęp pomiędzy kolejnymi dawkami)
  • przyjmuj lek pół godziny przed lub 1 godz. po posiłku (rano na czczo)
  • przed uzyciem wstrząśnij kilkakrotnie buteleczką z lekiem
  • do dawkowania leku używaj łyżeczki plastykowej lub kieliszka szklanego
  • odmierz zaleconą ilość kropli na łyżkę z wodą lub do kieliszka z 1/3 wody (dorośli 15-20 kropli, dzieci w/g wskazań) rozprowadzą po jamie ustnej przed połknięciem.
  • nie popijaj leku dużą ilością płynów
  • nigdy nie łącz leków - umyj łyżkę lub kieliszek po każdorazowym podaniu leku
  • rób odstępy minimum 5-15 minutowe między zażyciem jednego leku, a pobraniem drugiego (jeżeli przyjmujesz więcej niż jeden lek)
  • przechowuj lek w suchym i ciepłym miejscu nie narażonym na działanie słońca, światła i ciepła, z dala od urządzeń RTV i AGD (wysoka temperatura, ostre światło, zwiększona wilgotność, promieniowanie mogą przyczynić się do zniszczenia wartości leczniczych leków)
  • lek w postaci proszku nie rozpuszczaj w wodzie i nie popijaj wodą

(1/3 łyżeczki, plastykowej lub drewnianej, przyjmij bezpośrednio pod język i trzymaj aż do rozpuszczenia)
Wszystkie homeosany oznaczone I przyjmuj 3 razy dziennie w jeden dzień.
Wszystkie homeosany oznaczone II przyjmuj 3 razy dziennie w drugi dzień.

Jak mierzyć tętno, aby kontrolować samą siebie?
"Mierzy się je na tętnicy szyjnej, przykładając palce dłoni. Można też kontrolować w miejscu, gdzie bije serce. Liczymy uderzenia, patrząc na sekundnik zegarka".

Co nam daje zmuszanie się do rekreacji fizycznej, do regulowania wysiłku?
"Bardzo wiele. Przede wszystkim usprawnienie naszego układu sercowo-naczyniowego. Zmniejsza się częstotliwość spoczynkowa serca, a zwiększa jego pojemność wyrzutowa. Serce wykonuje mniejszą pracę, mniej razy się kurczy, mniej pracuje również w spoczynku. Uderza nie 75 razy na minutę, ale 60. Można więc obliczyć, ile oszczędza wysiłku w ciągu doby, a nawet miesiąca...".

Callantetiscu?
"Uważam te ćwiczenia za naprawdę bardzo wartościowe. Ich walorem jest to, że wzmacniają i kształtują harmonijnie mięśnie, odchudzają biodra i brzuch oraz obręcz barkową - a więc najniebezpieczniejsze miejsca dla damskiej sylwetki. Mają i tą zaletę, że kobieta otyła, niezbyt zgrabna, która wstydzi się ćwiczyć w zespole - może to robić z znakomitym skutkiem sama w domu...".

Jaki rodzaj wysiłku przynosi jeszcze skutek przy otyłości?
"Marszobiegi. Jest to forma aktywności, nie wymagająca przygotowań. Każdy wie, jak się chodzi i jak się biega, a wysiłek można sobie indywidualnie dozować" Warto jednak wiedzieć, że najskuteczniej chudnie się przy długotrwałym marszobiegu o małej intensywności. 60% energii pokrywane jest wówczas ze spalania tłuszczu, a pozostałe 40% ze spalania węglowodanów. Przy wysiłku krótkotrwałym choć intensywnym 70% energii uzyskuje się z węglowodanów, a tylko 30% z tłuszczu.".

Leki homeopatyczne?
"Leki homeopatyczne budzą wśród uniwersyteckich medyków sporo zastrzeżeń chociażby z powodu swojego składu - to podawane w wielkim rozcieńczeniu substancje wywołujące określone stany chorobowe. Podczas potrząsania każda kropla wody "zapamiętuje" działanie środka podstawowego. Później wystarczy choremu zaaplikować niewielką nawet dawkę, by rozpoczęło się lecznicze działanie. Dlatego leki homeopatyczne dla dzieci mogą być przyjmowane razem ze skomplikowanymi medykamentami najnowszej generacji rodem z koncernów farmaceutycznych."

Katalog Firm By Gigabit